سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بهترین دستیار دانش بردباری است . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :35
بازدید دیروز :9
کل بازدید :56434
تعداد کل یاداشته ها : 141
100/2/24
11:51 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
لیلا ناصری خواه[50]
شهیدحکیم اسماعیل زاده فرزند:خلیل تاریخ تولد:1345کنگان تارخ ومحل شهادت:67میمک مدفن:کنگان "درقبال خون شهیدان بایدازوطن به قیمت جان ومال که شده دفاع کنیم، چراکه این وطن امانتی می باشدکه هرکدام ازشهدابه ماسپرده اند."

خبر مایه
بایگانی وبلاگ
 
شهید[1] شهادت چیست؟[1] سرود جمهوری اسلامی ایران[1] زندگینامه شهیدسربازرشیدوفداکارصادق پورسقایی[1] زندگینامه شهیدسربازرشیدوفداکارصادق پورسقایی[1] فایل صوتی+متن زیارت عاشورا[1] شهید[1] وصیت نامه شهید«صادق پورسقایی»[1] همزبان[1] طلائیه نقطه وصل زمین وآسمان[1] حدیث[1] امام محمدباقر[1] یادغواصان[1] حدیث[1] حفظ ارزش ها[1] عیدغدیرخم برتمام شیعیان جهان مبارکباد[1] حدیث2[1] اولین های دفاع مقدس[1] حمله چلچراغ (فروغ جاویدان) منافقین[1] ماه مُحَرّم[1] امداد غیبی[1] عکس امام خمینی (ره)[1] نمایشگاه[1] پیام رادیویی دشمن به رزمندگان اسلام[1] حدیث عشق[1] 22بهمن[1] امام خمینی[1] لبخند بزن رزمنده[1] بسیجی خستگی را خسته کرد[1] جعبه های کوچک آبی[1] وصیت نامه[1] شهرمنورها[1] حدیث[1] از عشق تا شعار[1] اسفند 1388[3] فروردین 1389[5] اردیبهشت 1389[7] خرداد 1389[4] تیر 1389[1] امام رضا[1] حجت بن حسن[1] حضرت قائم[1] خلوت با بهترین دوست[1] مرداد 89[4] شهریور 89[3] لطیفه های کلّه گنجشکی[1] شب مهم(آغاز شب های قدر)[1] قلب رمضان(شب قدر)[2] مهر 89[4] آبان 89[15] بهمن 89[3] اسفند 89[1] فروردین 90[3] خرداد 90[1] روز پدر[1] تیر 90[1] روز پاسدار[1] روز پاسدار(2)[1] ولادت امام زین العابدین علیه السلام[1] عیدمبعث[1] مرداد 90[1] شهریور 90[5] آبان 90[11] آذر 90[12] فروردین 91[5]
لوگوی دوستان
 


   شب 19

اول شبهاى قدر است و شب قدر همان شبى است که در تمام سال شبى بخوبى و فضیلت آن نمیرسد و عمل در آن بهتر است از عمل کردن و هزار ماه و در آن شب تقدیر امورات سال میشود و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب باذن پروردگار به زمین نازل میشودو به خدمت امام زمان (ع)مشرف میشوند.

1- غسل است و بهتر آنستکه مقارن غروب آفتاب غسل کند که نماز مغرب را با غسل بخواند.

2- دو رکعت نماز است . در هر رکعت بعد ازحمدهفت مرتبه توحیدو بعد از فراغ هفتاد مرتبه استغفرالله واتوب الیه.


3-قرآن مجید را بگیرد و بگشاید و بگذارد در مقابل خود و بگوید:


"اللهم انى اسئلک بکتابک المنزل و مافیه اسمک الاکبر واسمائک الحسنى و ما یخاف و یرجى ان تجعلنى من عتقائک من النار"


پس هر چه حاجت دارد بخواهد.


4- آنکه مصحف شریف رابگیرد و بر سر گذارد و بگوید:


"اللهمبحق هذا القران و بحق ارسلته به و بحق کل مؤ من مدحته فیه و بحقک علیهم فلا احداعرفبحقک منک"


پس ده مرتبه بگوید. بک یاالله و ده مرتبه بحمده پس هر یک از معصومین را نام برد و ده مرتبه بگوید تا بحجةبن الحسین علیه السلام برسد. آنوقت حاجت خود را از خدا بخواهد .

  

 شب 21

فضیلتش زیادتر است از شب نوزدهم و بایداعمال آن شب را از غسل و احیا و زیارت امام حسین )ونماز هفت قل هو الله و قرآن سرگفتن و صد رکعت نماز دعاى جوشن و غیرها در این شببعمل آورد و نماز امشب هشت رکعت است بهحمدو هر سوره اىکه میسر است و از این شب شروع میشود.

در این شب حمادبن عثمانبرحضرت صادق عوارد شد. حضرت سئوال کرد که غسل کرده اى . عرض ‍ کرد بلى . پس حضرت حصیرى طلبید وحماد را نزدیک خویش خواند و مشغول نماز گردید و پیوسته آنحضرت نماز خواند و حمادنیز خود را به آنحضرت چسبانیده بوده و نماز میخواند تا از نمازهاى خود فارغ شدند. پس آنحضرت دعا کرد و جماد آمین گفت تا صبح طلوع کرد. آنجناب اذان و اقامه گفت و بعضغلمان خود را طلبید و پیش ایستاد و نماز صبح خواند در رکعت اولحمدوانا انزلناهو در دومحمدوتوحیدخواند و بعد از نماز مشغول به تسبیح و تقدیس و مسلمات شد. پس سر به سجده نهاد و بمقدار یک ساعت بجز چیزى از آنجناب شنیده نشد. پس از آن ، ایندعا را خواند:


"لا اله انت یا مقلب القلوب و الابصار "

شب 23

از دو شب قدر سابق افضل است و از احادیث بسیار مستفاد میشود که شب قدر همین شب است  و در این شب جمیع امور بر وفق حکمت مقدر میگردد. و از براى این شب غیر ازاعمالیکه با دو شب سابق مشترک است چند عمل دیگر است :

1- خواندن سوره عنکبوت و روم که حضرت صادق (ع ) قسم یاد فرمود که خوانندهاین دو سوره در این شب از اهل بهشت است.


2- خواندن سوره حم دخان .


3- خواندن انا انزلناه .


نماز امشب هشت رکعت است به حمدو هر سوره که میسر شود علامه مجلسى فرموده که هر مقدار قرآن که ممکن باشد در این شب بخوانند و دعاهاى صحیفه کامله رابخوانند، خصوصا دعاى مکارم الاخلاق و دعاى توبه و روزهاى این شبها را نیز باید حرمت داشت و بعبادت و تلاوت و دعا بسر آورد. زیرا که در احادیث معتبر، وارد شده است که روز قدر در فضیلت مثل شب قدر است.

منبع: کانون گفتگوی قرآنی